8. 10. 2023 15:00, 10.kolo, OP muži

Sokol Radějov - FC VRACOV       0 : 4     (0:2)

STŘELCI: 19. Říha Lukáš, 39. Svoboda Matěj, 50. Říha Lukáš, 69. Svoboda Matěj
ŽLUTÉ KARTY: 62. Heleši Vladimír – 4. Vrážel Filip, 48. Šebesta Josef

Abychom se udrželi ve středu tabulky, což je náš cíl pro tuto sezónu, jsme po domácí prohře s Bukovany, potřebovali konečně získat body.

Stále nám chyběl zraněný Martin Čožík, ale ostatní hráči se již uzdravili a postupně se zapojili do přípravy, takže po dlouhé době jsme konečně měli plnou lavičku. Základní jedenáctka nám s trenérem vykrystalizovala takto: V brance Adam Zálešák, stopeři Radek Knee a Darek Goliáš, beci Rosťa Mlček a Josef Šebesta, ve středu zálohy Filip Vrážel a Matěj Svoboda, na křídlech Ondřej Zmeškal a Tomáš Gaspar a vepředu Lukáš Říha a Pavel Loprais. Na střídání byli připraveni Samuel Rotrekl, Jan Loprais, Filip Fridrich, Víťa Říha, Karel Půček, Stanislav Otépka a brankář Martin Bábík.

Vstup do zápasu nebyl podle našich představ. Nechali jsme se soupeřem zatlačit na vlastní polovinu a dlouhých 15 minut jsme se nebyli schopni zbavit jejich tlaku. Domácí během této doby měli 2 velké šance, ale naštěstí jedna střela šla mimo branku a jednu spolehlivě pokryl Adam Zálešák. Když jsme se v obraně konečně uklidnili, přestali jen odkopávat a začali konstruktivně rozehrávat, začala se karta obracet. Velmi dobře hrál ve středu zálohy Matěj Svoboda, který stíhal nejen pomáhat obraně, ale důsledně napadal soupeřovu rozehrávku a získané balóny rozdával na obě strany. V 19. minutě se po jeho přihrávce dopředu po levé straně vysunul Pavel Loprais, který po zasekávačce nabral směr do pokutového území, obešel 3 bránící hráče a přesně přihrál Lukáši Říhovi nabíhajícímu k pravé tyči, který už neměl problém do odkryté branky zakončit. Vedení 1:0 nás uklidnilo a naše hra se postupně dostávala do tempa.

Zanedlouho dostal krásnou přihrávku mezi 2 obránce opět Lukáš Říha, ale snad i zaskočen tím, že ho nikdo nebrání, z hranice vápna zakončil nedůrazně. Nemuselo nás to dlouho mrzet, neboť ve 39. minutě jsme dostali možnost rozehrávat přímý kop z cca 20 metrů. Míč si postavil Matěj Svoboda a jeho rána nechytatelně zapadla k pravé tyči domácí branky a do kabin jsme odcházeli tedy za stavu 2:0 pro nás.

Do druhé poloviny zápasu dostal příležitost v naší brance Martin Bábík, a chopil se jí velmi dobře. Jeho zákroky byly jisté a svým hlasem dobře dirigoval obranu.

Už jsme se nenechali zatlačit na vlastní polovinu, tak jako v prvním poločase, ale naopak od začátku jsme to byli my, kdo udával tempo zápasu. Už v 50. minutě vyslal na soupeřovu branku další střelu výborně hrající Matěj Svoboda. Balón brankáři vypadl z rukou a Lukáš Říha ho dopravil do sítě. Vedení 3:0 vzhledem k průběhu zápasu už bylo hodně nadějné. Velmi dobře hrál i Pavel Loprais, který z levé strany často zabíhal za obranu a odtud posílal míče do ohně před soupeřovu branku. Bohužel jsme však tyto míče buď nezvládli zpracovat, nebo naše zakončení bylo nepřesné

Velmi zajímavá situace nastala v momentě, kdy naši dlouhou přihrávku na nabíhajícího Lukáše Říhu chytil domácí brankář do rukou asi 2 metry před pokutovým územím. Rozhodčí byl poměrně daleko od dané situace, a tak rozhodl šalamounsky – domácího brankáře nevyloučil, ale nařídil přímý kop. Opět se k němu postavil Matěj Svoboda, ale tentokráte z toho gól nebyl. My jsme postupně prostřídali v obraně, v záloze i v útoku a vyzkoušeli si různé varianty sestavy. Ne všechny byly dobré, ale aktivitu jsme naštěstí drželi nadále. V 69. minutě se po levé straně vysunul dopředu Matěj Svoboda a jeho chytrá střela z úhlu zapadla přesně do vzdálenější šibenice. Zasloužená odměna pro našeho asi nejlepšího hráče tohoto zápasu. Matěj ukázal, že umí zahrát nejen na stoperovi, ale i ve středu pole.

Další gól už nepadl a tak z Radějova jsme si přivezli vítězství 4:0 a v souladu s naším cílem i další 3 body do tabulky. Pokud dokážeme zopakovat takový výkon i na hody ve Vracově, měli by jsme porazit i našeho dalšího soupeře, kterým je KEN Veselí n Moravou.