Muži vybojovali první bod Okresního přeboru a postup v Okresním poháru

TJ Starý Poddvorov - FC VRACOV 0 : 0 ( 0:0)

ŽLUTÉ KARTY: 80. Lukáš Říha

OKRESNÍ POHÁR – po penaltách

TJ Starý Poddvorov – FC VRACOV 3 : 4 ( 0:0)
STŘELCI: Radek Knee, Goliáš Darek, Mlček Rostislav, Svoboda Matěj, neproměnil Filip Vrážel

K prvnímu zápasu Okresního přeboru, který se hrál i jako 1. kolo Okresního poháru, jsme odjížděli v hodně okleštěné sestavě. Z důvodu zranění chyběli Ondřej Zmeškal, Filip Fridrich, Víťa Říha, ne zcela v pořádku byli Matěj Svoboda a Sam Rotrekl a osobní důvody nedovolily nastoupit Pavlovi Lopraisovi ani Martinu Čožíkovi. Proto jsme byli rádi, že nás ochotně doplnili 2 dorostenci Hynek Klimek a Jan Loprais.

Do úvodu zápasu hráči nastoupili v této sestavě: V brance Adam Zálešák, stopeři Radek Knee a Darek Goliáš, beci Hynek Klimek a Josef Šebesta, ve středu zálohy Filip Vrážel a Rosťa Mlček, na křídlech Tomáš Polanský a Tomáš Gaspar a vepředu Lukáš Říha a Jan Loprais. Na střídání byli připraveni ne zcela doléčení Matěj Svoboda, Samuel Rotrekl a do pole se oblekl i náhradní brankář Martin Bábík. Všichni postupně zasáhli do hry.

Začátek zápasu byl v režii domácích, kteří do zápasu vletěli s velkou energií.  Zejména rychlonohý Ondřej Malár na jejich pravé straně nám dělal velké starosti a dokázal několikrát nebezpečně odcentrovat před naši branku. Tady si to však dobře pohlídal Adam Zálešák ve spolupráci se stopery a obránci a z těchto centrů soupeř žádnou vyloženou šanci nevytěžil. Zkoušel tedy střílet i z větší vzdálenosti, ale výborně chytající Adam Zálešák si se všemi jejich pokusy, které mířily mezi tři tyče, poradil. Velmi dobře hrál na naší pravé straně obrany také Josef Šebesta, a i jeho zásluhou z této strany k žádnému ohrožení naší branky nedošlo.

Po cca 20 minutách se hra už více vyrovnala a i my jsme si dokázali otevřít prostor k rychlým protiútokům. V první obrovské šanci se ocitl Tomáš Gaspar, který dokázal utéct obraně a jeho střela z úhlu jen těsně minula vzdálenější tyč soupeřovy branky. Lukáš Říha s Honzou Lopraisem a Matějem Svobodou, který v polovině poločasu vystřídal Honzu, dobře napadali rozehrávku a nutili soupeře k chybám. I Hynek Klimek, který se v polovině poločasu přesunul do středu zálohy plnil tyto úkoly velmi dobře. A byl to právě Matěj Svoboda, který se po výborně načasované přihrávce dostával do samostatného úniku, ale tuto akci nám zmařil pomezní rozhodčí. Nic nám nebylo platné, že i podle domácí lavičky se o ofsajd rozhodně nejednalo. A tak poločas nakonec skončil smírně 0:0.

I ve druhém poločase si domácí udržovali mírnou převahu, což dokazuje především větší počet zahrávaných rohů a standardních situací. Neznamená to však, že by jsme jen pasivně čekali co vymyslí soupeř. Trpělivě jsme se snažili o kombinaci a rychlý přechod do útoku a branky tak mohly padnout na obou stranách. Naše největší šance měli Lukáš Říha, kdy střela opět jen těsně minula vzdálenější tyč a Filip Vrážel jehož střelu z 20m brankář dokázal vytěsnit nad břevno. Další slibně se rozvíjející akce Martina Bábíka a Lukáše Říhy opět zastavil praporek pomezního. Naopak Adam Zálešák se vyznamenal proti dorážce soupeřovy střely, která se předtím odrazila od břevna naší branky přímo na nohu útočníka stojícího v bezprostřední blízkosti.

Konečný výsledek 0:0 byl podle mého názoru spravedlivý. Obě mužstva si vytvořila velmi dobré šance na vstřelení branky, ale především dobře hrající obrany a brankáři byly tím, co rozhodlo o dělbě bodů.

A protože tento zápas byl současně i zápasem 1. kola Okresního poháru, musely o postupujícím do druhého kola rozhodnout pokutové kopy. A tady se opět předvedl Adam Zálešák, který dokázal 2 z 5 penalt chytit a nepřímo tak rozhodl o našem postupu.

V dalším kole přivítáme v neděli 20.8. v 17:30 na domácím hřišti sousední FK Vlkoš.
Čeká nás těžký zápas se soupeřem, který do posledního kola loňského ročníku bojoval o postup do 1. B třídy.  Pokud fandíte našemu mužstvu, přijďte nás povzbudit. Chceme se poprat o co nejlepší výsledek a vaše podpora nám může v tomto zápase hodně pomoci.